• 05524867456

KOKUSUZ İLAÇLAMA
Sıvı ve kokusuz ilaçlama, böcek ilaçlama şirketleri tarafından en çok kullanılan yöntemdir, su bazlı olan ilaçlama şekli, haşerelerin yoğun olduğu mekanlara uygulanır. Su ile karıştırılan ilaç, özel ilaçlama makineleri ile mekana püskürtme yöntemiyle uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama uygulaması hemen hemen tüm haşereler için uygulanır ve en etkili yöntemdir. İlaçlama uygulaması sonrasında, ilaçlama ekibimizin ilaçlama öncesinde söylediği talimatlara uyulması durumunda kısa sürede sonuç alınır. Bu talimatlarda geçen en önemli madde sıvı böcek ilaçlama uygulaması sonrasında 3-4 gün arası kesinlikle ıslak temizlik yapılmamasıdır.

Kokusuz ilaçlar insanların ve canlıların mekânını terk etmeden yapılan ve kokusu olmayan ilaçlardır. Bu ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olup kesinlikle insan sağlığı üzerinde etkisi yoktur. Kokusuz ilaçlama sadece haşere (trake solunumu yapan canlılar) gurubuna etki eder. Kokusuz ilaçlar yapılması esnasında camlar kapatılmalı ve en az yarım saat içerden uzak durmakta fayda vardır. Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta kalan tabak ve çanak gibi mutfak eşyalarının mutlaka yıkanması gerekir. Kokusuz ilaçlama, ofisleriniz de çalışma saatlerinizde de uygulanabilir. İnsanların bu ilacı solumasında çok yoğun olmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler.

KOKULU İLAÇLAMA
Haşerelerin çok yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama yapılmalıdır. Kokulu ilaçlama likit şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Mesela; Hamam böcekleri kapsüller halinde ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru bulunur. Yılda 8-10 defa yumurtlarlar ve dişi ergin hamam böcekleri öldükleri zaman bile yumurta bırakırlar. Bu sebeple haşerelerin çok yoğun olduğu alanlarda etkili bir ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Kokulu ilaçlamada kısa zaman içinde sonuç alınır. Bu ilaçlamada mekanınızı kısa bir süre terk etmeniz gerekmektedir. Bu ilaçlama sırasında ilaçlanan alanda bulunmayınız. İlaçlama bittikten birkaç saat sonra mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınızı sürdürebilirsiniz. Kokulu ilaçlar ölmesi zor olan böcek için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar sıvı ilaçlar olup su içerikli kullanılan ilaçlardır. Kokulu ilaçlar genellikle birkaç ilacın karışımından da oluşabilir.

Kokulu ilaçlar çok keskin kokusu olduğundan ve etkisinin yüksek olmasından dolayı her haşere için rahatlıkla uygulanabilir. Kokusuz ilaçlar ile ölmesi çok zor olan haşereler ( pire, tahta kurdu, tahtakurusu, akrep …vb) bu ilaçlar ile çok daha etkili mücadele edilir. Kokulu ilaçlama, jel ve benzeri ilaçlar ile kokusuz ilaçların etki gösteremediği alanlarda kullanılır. Kokulu ilaçlar ile ilaçlama yapıldığı zaman evde evcil hayvanları dışarı çıkarmak gerekir.

JEL İLAÇLAMA
Jel ilaçlar son zamanlarda haşereye karşı kullanılan özel yapılı ilaçlar olup kesinlikle insan sağlığına bir etkisi yoktur. Jel ve benzeri ilaçlar sadece zararlı haşere yani börtü böcek dediğimiz küçük böcekler için kullanılan ilaçlardır. Jel ve tarzı ilaçların kesinlikle kokusu insanları ve etraftaki diğer canlıları rahatsız etmez. Kendine has kokuları ile jel ilaçlar böcekleri kendi üzerine çeker ve böceklerin bu ilacı yemesini sağlar. Jel ilaçtan yiyen bu böcekler ilacın etkisi ile ölürler ve ölen böcekleri besin olarak kullanan diğer böcekler de ondan zehirlenip ölürler.

Jel ilaçların uygulanış miktarları ve uygulanış şekli farklıdır. Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uzman kişilerce uygun bir şekilde uygulanır. Jel ilaçlar ile yapılan ilaçlamada kesinlikle yaşam alanınızdan çıkmaya gerek yoktur. Bu bakımdan jel ilaç ile ilaçlama hem çok kolay ve hem de sağlıklıdır. Jel ilaç uygulaması günün her saatinde ve her yere rahatlıkla yapılabilir. Firmamızda kullanılan Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup kesinlikle haşere dışındaki canlılara olumsuz bir etki yapmaz. Her haşere gurubu için jel ilaçlar uygulanmaz. Bu bakımdan kullanılan haşere gurubunu iyi belirlemek gerekir. Jel ilaçlar kalıcı özeliği sayesinde diğer ilaçlardan daha uzun süreli etki eder. Jel ilaçlar ile ilaçlama yapıldıktan sonra kesinlikle ilaçlanan ortamdan silinmemeli çünkü kalıcı etkisi ile uzun zaman haşere ölümüne neden olur.

Jel İlaçlama Avantajları;
* Jel ilaçlar kesinlikle insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkilemez.
* Jel ilaçların kokusu yoktur ve çevreyi rahatsız etmez.
* Jel ilaçlamada evleri ve yaşam alanlarını terk etmeye gerek yoktur.
* Jel ilaç uygulanan alanın kapı ve penceresini kapatmak gerekmez.
* İlaçlama öncesi kesinlikle hazırlık yapmaya gerek yoktur.
* İlaçlama sonrası evlerde temizliğe gerek duyulmaz.


Call Now ButtonBize Ulaşın